Burunduk páskovaný - domácí mazlíček

Chov, prodej, množení a zajímavosti Burunduka páskovaného

www.domaci-mazlicci.cz

Životní prostředí Burunduka páskovaného v domácnostech

burunduk-prostredi
Říj.01, 2015 | Burunduk páskovaný

Klec

Až pro jeden pár burunduka páskovaného postačuje klec rozměrů: 80x60x60 cm (š x v x h). Velikost klece může být samozřejmě vetší. Klec by měla být odolná proti okusování, aby pak nedošlo k možnému útěku veverky.

 

Prostředí

Pokojová teplota pro burunduka je vhodná, jen držet klec mimo průvan nebo nevystavovat ho přímému slunečnímu záření. Zajistěte se, aby burunduk měl alespoň 12 hodin přírodního nebo umělého osvětlení na podporu přirozených “vnitřních hodin” veverky.

Podestýlka

Výběr správné podestýlky je velmi důležité. Některé druhy podestýlek mohou způsobit problémy s dýcháním nebo jiné onemocnění. Vhodné jsou třeba piliny z dřevin (např. dub).  Nepoužívejte podestýlku z cedru, výpary jsou jedovaté a chemikálie v hoblinách (fenoly) jsou jedovaté! Burundukům taky poskytněte vatové tampony, toaletní papír, atd jako materiál pro stavění hnízd.

Hračky a příslušenství

Poskytněte burundukovi věci ke žvýkání (okousávání) obsahující vitamíny a minerály, jako jsou parohy, větve stromů, mořské lastury, horniny z venku o velikosti vlašského ořechu, které budou poskytovat zábavu a  ochranu proti přerůstání chrupu.

Můžete veverkám dopřát větve (hruška, dub nebo javor stromy jsou nejlepší a nebo větve vyrobené přímo pro hlodavce), lana a police na různých úrovních. houpačky, prolézačky, seno a nebo závěsnou postýlku na spaní.

Hraní burunduka mimo klec

Před vypuštěním burunduka ven z klece dbejte na bezpečnost. Zkontrolujte různé otvory, kde burunduk může nežádoucím způsobem uvíznout a nebo si ublížit (tj. díra ve zdi nebo v nábytku). Podívejte se také na ostré předměty nebo okraje nábytku o které by se mohla veverka poranit. Dále zamezte možnost vniknutí jiných domácích zvířat do pokoje. Ujistěte se, že okna nebo dveře jsou zavřené, aby se zamezilo úniku.

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s Evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout, web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. Souhlasit, Odmítnout
748