Burunduk páskovaný - domácí mazlíček

Chov, prodej, množení a zajímavosti Burunduka páskovaného

www.domaci-mazlicci.cz

Strava a výživa Burunduků páskovaných

burunduk a jidlo
Říj.01, 2015 | Burunduk páskovaný

Burunduci jsou všežravci. Ideální krmivo se skládá ze směsi čerstvého ovoce, ořechů a zeleniny a následně z stravy stravy hlodavce . Vlašské ořechy, arašídy a pekanové ořechy jsou některé z ořechů, které můžete zahrnout. Švestky, broskve, hrozny, hrušky, pomeranče a jablka jsou některé druhy z čerstvého ovoce, které tvoří jejich strava. Taky brokolice, sladké brambory, mrkev jsou některé druhy zeleniny, které se jim líbí. Každý burunduk dává přednost jiným druhům ovoce a zeleniny, je tak třeba zkoušet jiné druhy potravin. Co se týká vody, dejte burundukům dostatek čisté vody každý den a občas přidejte vitamíny jako doplněk stravy.

Hlavní složky potravy:

  • semena, rostliny (pampeliška), houby, pecky
  • plody (žaludy, bukvice, šípky..)
  • ořechy (NESMÍ mandle, jsou pro ně jedovaté!)
  • obiloviny (pšenice, proso, oves)
  • živočišná strava (cvrčci, mouční červi, sarančata, syrové maso)
  • krmné směsi pro hlodavce (dohlédněte na to, aby neobsahovaly příliš mnoho ořechů a slunečnicových semínek – hodně výživné)
  • zelenina a ovoce
  • voda
  • nějaké ty větvičky z ovocných stromů na okus (i s pupeny)
  • občas se doporučuje kousek tvrdého sýra, vajec natvrdo nebo jogurtu kvůli bílkovinám a vitaminu D

NESMÍ!
slané potraviny a sladkosti ve větším množství, mandle, pečivo

 

Vitamíny

Obecně je známo, že nadměrné požívání vitamínu u burunduků může vést k úmrtí jedince. Při podávání pestré stravy získává burunduk potřebné vitamíny, tak není potřeba doplňovat stravu o vitamíny. Pokud je potřeba dodat vitamíny veverce, tak existují různé druhy vitamínu např. formou kapek do vody.

Zvýkaní & Lízání předmětů nebo-li péče o chrup

Pokud zajistíme různé větvě stromů (např. ovocných), minerální sůl, krmný vápník, kamínky o velikosti vlašského ořechu a nebo sépiové kosti, budete burundukovi dodávat potřebné minerály a zabrání se přerůstání chrupu díky broušením o zmíněné věci.

Voda

Voda může být v napájecí láhvi nebo misce. Po pořízení burunduka zajistěte oba způsoby podávání vody, protože občas nemůže přijít na “kloub” napáječky (nemusí být na ni zvyklý). Obecně je potřeba pravidelně vyměňovat vodu v napáječkách nebo miskách, aby se zabránilo vzniku plísní a parazitů.

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s Evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout, web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. Souhlasit, Odmítnout
714