Burunduk páskovaný - domácí mazlíček

Chov, prodej, množení a zajímavosti Burunduka páskovaného

www.domaci-mazlicci.cz

Prodej a cena Buruduka páskovaného

buru-prodej
Říj.10, 2015 | Burunduk páskovaný

Ceny Burunduka páskovaného jsou proměnlivé a často záleží na chovatelích. Běžná cena Burunduka se pohybuje od 1000-2000 Kč – hnědý s tmavými pruhy na těle. Pokud se jedná o bílého jedince, tak cena začíná od 2000 Kč.

V poslední době je větší poptávka než nabídka, což má taky vliv na výslednou cenu. Pokud si chcete pořídit Burunduka, tak nejlépe v období jara a léta, kdy mají tyto veverky období páření.

Druhy prodejců a chovatelů

Bežně se můžeme setkat s několika druhy chovatelů či prodejců. Od menších chovatelů až pro množitele či dovozce ze zahraničí (překupníky).

Malochov

Do této kategorie můžeme zařadit drobné chovatele, kteří se chovem a prodejem Burunduků přímo neživý. U těchto chovatelů jsou vetšinou mláďata veverek ručně dokrmována a zvyknou si rychle na lidi. Toto hraje velkou roli v následném ochočení Vašeho Burunduka a rapidně Vám to ulehčí samotný proces ochočování.

Pokud si chcete Burunduka páskovaného pořídit, tak nejprve oslovte právě tyto chovatele.

Velkochov

Do této kategorie můžeme zařadit velko-chovatele či až množitele. Chovatelé tohoto typu chovají až několik desítek Burunduků za účelem výdělku. Většinou chybí ruční dokrmování mláďat a následné ochočení je mnoho náročnější. Takový Burunduk je plachý, opatrný a samotné ochočení jedince bude trvat déle něž ochočení dokrmovaného mláděte.

Dovoz ze zahraničí

Do této kategorie můžeme zařadit dovozce či překupníky. Tito lidé dovážejí Burunduky ze zahraničí (Asie) a dělají to jen kvůli výdělku. V případě, že zvolíte tuto cestu koupi veverky vystavujete se riziku, že Burunduk bude velmi plachý, opatrný a často ochočení je až nemožné.  Je taky potřeba říci, že během dlouhého převozu může zvíře utrpět nějaké zranění nebo nějaký šok.

Pokud máte zájem o Burunduka a chcete si ho ochočit, tak se vyhněte tomuto způsobu pořízení.

 

 

Na tomto webu se ukládají data při procházení obsahu. Tyto údaje slouží například k analýze návštěvnosti webu a využívání formulářů. Tyto data ukládáme v souladu s Evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Pokud se rozhodnete zrušit další ukládání informací, tak stačí kliknout na tlačítko odmítnout, web si tuto volbu zapamatuje po dobu jednoho roku. Souhlasit, Odmítnout
708